Li(e)nka, li(e)nka, aké bude zajtra počasie?

06.09.2016 / 11:53

Optimistické predpovede naznačujú, že v dušiach detí má byť slnečno. Teploty vystúpia na príjemný jesenný normál. Viať bude mierny vietor, ideálny na púšťanie šarkanov.

malba4

V prípade, že vám bude predsa len chladnejšie, odporúčame zababušiť sa s orieškami a dobrým čítaníčkom pod huňatú deku alebo ešte lepšie, pritúliť sa k niekomu blízkemu.

Ak sa celková poveternostná situácia radikálne zmení, ak do vašej oblasti postúpi studený front, ak dobrú náladu prekryje nadmerná oblačnosť, ak vám úsmev zatienia chmáry a hrozí riziko slaných zrážok, neváhajte a kontaktujte našu Li(e)nku.

Váš dvorný počasiar na Li(e)nke vyčaruje zopár osvedčených receptov, ako sa zbaviť pod kožu zalezeného chladu, ako znížiť rizikový stupeň záťaže a v akútnych prípadoch požičia svoj farebný dáždnik, aby vám nenapršalo do duší.

055/234 72 72

Mali by ste vedieť, kamaráti, že na našej linke vám okrem klasických predpovedí a rád do každého počasia poskytneme aj

 • úplnú anonymitu, nikto sa nikdy nedozvie, že ste k nám volali, ani čo ste nám povedali, pokiaľ nebudete chcieť inak,
 • kontakt na iné inštitúcie, ak budete chcieť,
 • pomoc aj v tom, že sa vieme, na základe vášho želania a potreby, spojiť s políciou, záchrannou službou, školami, odbormi sociálnych vecí a inými odborníkmi.

… na linke práve prebieha hovor …

Chodím s chalanom, ale nedávno som ho videla s inou, pobozkal ju, a ja teraz neviem, čo mám robiť ďalej, asi má už tú druhú dlhšie.

Mám 15 rokov a chcem mať prvýkrát sex, rada by som vedela, či je to správne.

Som zaľúbený do baby, ktorá mi už raz dala kopačky. Mám to skúsiť znova?

Môj brat fajčí, všetci v jeho partii fajčia. Chcela by som mu pomôcť, aby s tým prestal. Ako?

Kamarátka má problémy s otcom alkoholikom. Je zúfalá, má depresívne stavy, rozmýšľala už aj o samovražde. Ako jej mám vyjadriť podporu? Kde vyhľadať pomoc?

Presťahovali sme sa do nového mesta a chodím do inej školy, nezapadol som do kolektívu a vysmievajú sa mi aj kvôli menu.

Mám problémy so známkami, dostávam trojky z matematiky. Keď som doma a počítam príklady, tak to viem, ale pri písomke, ako by som všetko zabudol.

Som siedmak. Chalani z deviatky ma zvyknú čakať pred školou, berú mi peniaze a občas od nich schytám, bijú však aj iných spolužiakov. Mám to povedať učiteľke alebo rodičom?

malba6

Aj takto môžu vyzerať otázky a problémy, ktoré rozoberáme s deťmi alebo mladými ľuďmi na linke. Niekedy sa riešenie objaví samo a problém sa stratí. Inokedy naberie obrovské rozmery a prevalcuje ťa. Mal by si každopádne vedieť, že nie si sám. Ak sa nechceš alebo nemôžeš porozprávať o tom, čo ťa trápi s niekym blízkym, zavolaj nám. Ponúkame ti svoj čas, svoje skúsenosti a podporu. Sme tu pre teba každý pracovný deň od 14.00 – 20.00 hod.

Naša linka má uši, ktoré ťa budú počúvať

Určite nám zavolaj alebo napíš, ak si sa ocitol v zložitej situácii, ak

 • máš problémy v rodine, ak už nemôžeš znášať neúnosné podmienky, týranie, zneužívanie, hádky, domáce násilie,
 • ak sa tvoji rodičia rozvádzajú,
 • ak ti robia veci, ktoré podľa teba rodičia za normálnych okolností nerobia,
 • ak ti niekto ubližuje, ak ťa bijú, urážajú, zneužívajú, (spolužiaci, učitelia, blízki alebo cudzí ľudia),
 • ak máš problémy v škole, s učiteľkou alebo rovesníkmi, so šikanovaním,
 • ak máš pocit, že nespĺňaš očakávania svojich rodičov alebo učiteľov, ak máš strach a obavy z trestu v súvislosti so známkami,
 • ak uvažuješ o úteku z domu,
 • ak sa cítiš osamelý a máš potrebu niečo povedať, s niekým sa porozprávať, ale nemáš s kým,
 • ak máš problémy s láskou, priateľom, priateľkou, s kamarátmi,
 • ak máš problémy s cigaretami, s pitím alebo drogami,
 • ak má nejaký problém tvoj kamarát alebo človek, ktorého poznáš a bojí sa alebo to nemôže niekomu povedať.

Vážime si tvoju dôveru

Linka detskej dôvery je tu pre teba ak máš problém, ak sa potrebuješ porozprávať, poradiť, zorientovať v určitej životnej situácii. Zavolaj nám aj v prípade, že máš strach o niekoho blízkeho. O mladšiu sestru, ktorá sa dala na „zlé chodníčky,“ o spolužiaka, ktorý sa z ničoho nič stiahol do seba a nekomunikuje, o ľudí, ktorí podľa teba potrebujú pomoc. Ešte raz zdôrazňujeme, že sme tu pre teba v akejkoľvek záťažovej situácii, neblokuj však linku v prípade, že sa nudíš alebo hľadáš zábavu, možno nás v tej istej chvíli niekto naozaj potrebuje, nevolaj preto, prosím, zbytočne.

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Stlačením tlačítka "Začať chat" súhlasíš so všetkými pravidlami, ktoré si môžeš prečítať TU. Na rozhovor máš vyhradených 60 minút.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk


Kontaktný formulár

skolskaporadna@linkadeti.sk