Hľadáme rovesníckych poradcov

06.10.2019 / 13:44

Výber rovesníckych poradcov

Aj v školskom roku 2019/2020 pokračujeme v projekte Rovesníckej internetovej poradne Linky detskej dôvery. V súčasnosti hľadáme vhodných kandidátov, žiakov a študentov základných a stredných škôl na doplnenie rovesníckeho tímu.

Výberové konanie sa uskutoční 10.10.2019 o 15:00 hod. v priestoroch CPPPaP na Karpatskej 8 v Košiciach.

Ďalšie informácie nájdete v priloženej prihláške .

Činnosť rovesníckeho poradcu spočíva v odpovediach na otázky, ktoré posielajú deti a mladí ľudia do Rovesníckej poradne na stránke www.linkadeti.sk. Rovesnícki poradcovia pracujú v tíme s vysokoškolákmi (mentormi) a pod odborným dohľadom psychológov. Skôr než napíšu odpoveď môžu sa poradiť s mentorom, alebo prekonzultovať svoju odpoveď s odborníkom – psychológom. Súčasťou tímovej práce sú spoločné stretnutia rovesníckych poradcov, mentorov i odborníkov, na ktorých si vymenia svoje skúsenosti z práce, podelia sa o svoje pocity, získajú spätnú väzbu, naučia sa, ako písať odpovede klientom, prediskutujú spoločne návrhy a podnety pre ďalšiu činnosť poradne.

Podmienky: vek 14 až 17 rokov, návšteva ZŠ alebo SŠ v Košiciach, záujem pracovať v tíme mladých, aktívnych ľudí, zdokonaľovať sa v sociálnych a komunikačných zručnostiach, pomáhať druhým. Vítané je absolvovanie Peer programu a skúsenosť s činnosťou ako rovesník.

K článku zatiaľ nieje žiaden komentár, buď prvý!

Pridaj komentár


Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk