Otázka
Andrej sa pýta:
Dňa 24.03.2020 o 20:39

Ahojte ja mam pre mňa veľký problém totižto tento rok som mal písať testovanie 9 a chcel som ísť následne na gymnázium ale zrušili monitor a ja teraz som v extrémnej neistote pretože si neverím na prijímačky že ich môžem zvládnuť a moji rodičia mi takisto veľmi nevedia a tak som v neistote že či má vôbec zmysel dávať si tam prihlášku.

Odpovede
Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 27.03.2020 o 08:42

Je to oveľa lepšie že zrušili. Mali by to zrušiť celkovo. Aspoň máš viac možnosti sa tam dostať. Pretože je vždy stastie aký dozor na monitore máš. Polovica ľudí z gymplov tam je kvôli tomu že mali dobrý dozor a sa poradilo. Inak by sa tam ani nedostali

Viktória-rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 26.03.2020 o 17:08

Ahoj Andrej. Mrzí ma, v akej si situácii ale mal by si to aspoň vyskúšať. Nakoľko je teraz karanténa máš aspoň čas sa učiť a obohatiť si svoje vedomosti. Skús si spraviť nejaký plán a každý deň karantény venovať svoj čas učeniu sa na prijímacie skúšky. Za pokus nič nedáš a ako tu už bolo napísané skús si dať aj inam prihlášku ako poistku. Držím ti palce nech všetko dobre dopadne

Stellan odpovedá:
Dňa 24.03.2020 o 21:21

Ahoj Andrej. Tiež som šiel na gymnázium. Zobrali ma na základe výsledkov monitora. Medzi mojich spolužiakov sa ale dostali aj veľmi slabí žiaci, a to len preto, že celý monitor odpísali od spolužiakov a mali 100%. Prijímačky môžu byť v tomto smere výhoda, lebo každý má rovnakú štartovaciu čiaru. Budú tam desiatky ďalších ľudí, ktorí si takisto neveria. Určite si tam prihlášku podaj, stojí to za to vyskúšať to. Je pravdepodobné, že to zvládneš. Ak je v tvojom meste aj iné gymnázium, tak si podaj prihlášku aj tam, aby si mal poistku. Držím ti palce.

Andrej odpovedá:
Dňa 24.03.2020 o 20:40

*Neveria

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk