Otázka
Nina sa pýta:
Dňa 05.03.2021 o 12:14

Ahojte asi to čo tu napíšem bude znieť dosť divne a čudne ale chcela by som sa s tým niekde vyrozprávať. Ide o to že, ja strašne rada chodím výstredne oblečené – veľké výstrihy, krátke sukne a presvitajúce podprsenky. Tak isto pridával aj na soc. siete dosť odvážne fotky. Ja som proste taká. Počúvam kvôli tomu strašne veľa hate vecí že si k..rvička a podobné. Ale ja sa takto cítim sama sebou. Zaujímalo by ma čo si o tom myslíte vy. Kľudne napíšte aj negatívne veci rada si to prečítam.

Odpovede
administrátor odpovedá:
Dňa 16.03.2021 o 11:45

Dievčatá v tomto veku často krát maj=u radi extravagantné veci – má to súvis aj s ich vývojom. ODPORÚČIM ti iba jednu vec: NOS to, čo sa Ti páči a v čom sa cítiš dobre.

=== Ahojte asi to čo tu napíšem bude znieť dosť divne a čudne ale chcela by som sa s tým niekde vyrozprávať. Ide o to že, ja strašne rada chodím výstredne oblečené – veľké výstrihy, krátke sukne a presvitajúce podprsenky. Tak isto pridával aj na soc. siete dosť odvážne fotky. Ja som proste taká. Počúvam kvôli tomu strašne veľa hate vecí že si k..rvička a podobné. Ale ja sa takto cítim sama sebou. Zaujímalo by ma čo si o tom myslíte vy. Kľudne napíšte aj negatívne veci rada si to prečítam.

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 07.03.2021 o 09:13

Ahoj Nina, rozumiem, že je pre teba asi príjemné priťahovať pozornosť a negatívna reakcia tvojho okolia ťa trápi. Pokiaľ si už dospelá, pokojne za seba môžeš rozhodovať sama a nosiť čokoľvek, v čom sa cítiš príjemne a názory ostatných ti môžu byť ukradnuté. Je potrebné však myslieť aj na to, aby si sa týmto svojím obliekaním nedostala do nebezpečných situácií napr. pri návrate večer domov a podobne. Rovnako je podľa mňa potrebné zamyslieť sa nad príležitosťou, pri ktorej takto chodíš oblečená – do školy, práce či na rodinnú oslavu sú tieto kúsky oblečenia menej vhodné. Želám všetko dobré.

Nina odpovedá:
Dňa 05.03.2021 o 14:10

Vieš aké nenávistné komentáre a hate mám pod fotkami :( ach

Dory odpovedá:
Dňa 05.03.2021 o 14:05

:D Som rada. Nepripúšťaj si ich slová k sebe blízko. Oni ťa chcú nahnevať. NEVŠÍMAJ SI ICH! :) Rob to čo ťa baví, nehanbi sa za nič, a buď len sama sebou. A ber trošku ohľad aj na rodičov :). Sú tvoji rodičia a vždy aj budú…

Nina odpovedá:
Dňa 05.03.2021 o 13:11

Jéééj Ahoj Dory, ďakujem za správu rada by som na to trošku zareagovala. Ja som zo svojou postavou spokojná a nie ja hanblivka niesom. Ja rodičov absolútne neriešim. Len vieš z každej strany počúvam iba hate na to čo robím ako sa obliekam aké fotky pridávam.

Dory odpovedá:
Dňa 05.03.2021 o 12:59

Ninka, ak sa v tom cítiš dobre a pohodlné, nos to. Určite to nie je dôvod pre ktorý by ta mali ľudia tak volať. Ak máš peknú postavu a nehanbí sa za ňu, prečo ju skrývať? Je náš veľa takých, čo by sme také oblečenie chceli nosiť ale nemáme čo ukázať, rodiča nám to nedovolia, alebo sa hanbím za svoje telo. Nehanbí sa! Ukáž svoj štýl a to čo sa tebe paci. A také slová si nepripúšťajú. Tí ľudia za to nestoja, aby si sa trápila.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk