Otázka
Naty sa pýta:
Dňa 01.06.2023 o 06:42

Ahojte, dlho som sa rozhodovala či sem napíšem. Ide o to že mám nevlastneho brata a správa sa veľmi divne. Má dosť perverzne narážky často, párkrát mi len tak vojde do izby keď sa prezliekam a pozerá si moje spodné prádlo. Keď o tom poviem rodičom vysmeju ma a neveria mi.

Odpovede
Lea odpovedá:
Dňa 25.06.2023 o 19:54

Ahoj, takéto správanie vôbec nie je v poriadku, najmä, ak ti to je neprijemné! Hlavné je, nenechať si to pre seba. Veľa dievčat zažilo podobnú situáciu a hanbili sa niekomu zdôveriť, je to ťažké, ale je to obrovská chyba. Viem, že to môže byť náročné, ale určite mu nedovoľ v tomto správaní pokračovať, ak ti neveria rodičia, je fajn zájsť za školskou psychologičkou a bližšie sa s ňou o tom poradiť, prípadne za iným dospelým, ktorému dôveruješ. Veľmi ti držím palce!

Anonym odpovedá:
Dňa 07.06.2023 o 17:41

Ahoj Naty, je mi veľmi ľúto, že toto zažívaš. To, ako sa správa tvoj brat, nie je OK a ty máš právo sa voči tomu ohradiť a hľadať pomoc. Všetci máme právo na súkromie a na vlastné hranice a na to, aby to ostatní rešpektovali. Urobila si veľmi dobre, že si o tom povedala rodičom, a veľmi ma mrzí, že sa ti vysmiali a neveria ti. Na tvojom mieste by som sa skúsila voči tomu správaniu jasne ohradiť. Jasne povedať bratovi: „Prestaň, toto mi nie je príjemné, toto sa mi nepáči, toto nebudem tolerovať…“ Spolu s tým mu jasne povedať, že ak neprestane, budeš to riešiť ďalej. Ak sa k tomu rodičia stavajú takto, možno by ti pomohlo porozprávať sa s učiteľkou v škole, ktorej dôveruješ, so školskou psychologičkou, alebo s niekým iným z rodiny. Zvlášť je však dôležité nebyť v tom sama a ja ťa veľmi podporujem v tom, aby si tú pomoc hľadala a aby sa ti jej aj dostalo. Veľmi ti držím palce a kebyže niečo, kľudne znova napíš.

Hermendína, tvoja poradkyňa odpovedá:
Dňa 01.06.2023 o 08:42

Čauko, som rada, že si sa na nás obrátila s týmto problémom. Ja by som v prvom rade vypeckovala tvojho brata a následne kopla do vajec. Je to sviňa perverzná.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk