Otázka
Sofi sa pýta:
Dňa 07.07.2023 o 20:53

Ahojte. Mám takú dosť blbú závislosť a to je rezanie. Nemám sa na koho s tým obrátiť lebo sme sa prestahovali a nemam vela kamaratov. Ak mate nejake rady tak ako s tym prestat tak prosim napiste. A ak by sa nahodou chcel niekto kamaratit tak kludge napiste na ig:_sofa_h1 (mam 13 )

Odpovede
Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 11.07.2023 o 20:54

to je ten problem, mamina ze psychologa platit nejde a v skole tiez ziadneho nemame.A keby aj ano, moja mamina v skole kde chodim ja pracuje takze jej nemozem ,,robit hambu".

Saška, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 11.07.2023 o 13:10

Ahoj Sofi, ďakujem, že sa ozývaš práve do rovesníckej poradne. Sebapoškodzovanie je nepríjemný a závažný problém, ktorý je určite treba riešiť. Ideálne je to riešiť s odborníkom, to môže byť napríklad (školský/á) psychológ/psycho­logička. Pomôcť vyhľadať takúto pomoc Ti môžu napríklad rodičia, starí rodičia alebo aj učitelia v škole. Samozrejme môžeš kontaktovať aj odborníkov z Linky Detskej Dôvery, napríklad prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti alebo online chatu na stránke. Sťahovanie môže byť nepríjemná záležitosť, no je to aj priestor na to, vyjsť z komfortnej zóny a nájsť si nových kamarátov. Spoznávanie ľudí v škole, na sídlisku alebo aj cez rôzne voľnočasové aktivity môže byť aj zábava, obzvlášť takto cez prázdniny. Nezabudni, že tu sú stále aj aktivity, ktoré môžeš robiť sama a vypĺňať si tak voľný čas. Napríklad čítanie, prechádzky v prírode, kreslenie, maľovanie, počúvanie hudby či športovanie. Veľmi Ti držím palce, aby sa Ti podarilo vyriešiť túto situáciu, určite to zvládneš!

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 07.07.2023 o 22:43

mam novy ig ked tak _s.o.f.u.s.i.k_

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk