Otázka
m. sa pýta:
Dňa 19.07.2023 o 23:27

Ahojte, netuším či to tu patrí, ale tak skúsim.

Mám 20 rokov. Od januára chodím k psychológičke, no keďže sa udiali nejaké veci od júna návštevujem aj psychiatričku, ktorá mi predpísala tianeptin. Začala som ju navštevovať hlavne na základe rady jednej blízkej osoby, ktorá nalieha, aby som v návštevách a braní liekov pokračovala, aj keď mi to je proti srsti a nemám pocit, že by mi to nejakým spôsobom pomáhalo a aj keď pociťujem, že mi je lepšie tak mám pocit, že to je také… Umelé. Všeobecne mám pocit, že celé to návštevovanie psychológičke a psychiatričku a branie liekov je pre mňa úplne zbytočné, keďže tak či tak ma to tu nebaví a nebudem tu už veľmi dlho a branie liekov ma akurát obmedzuje v užívaní alkoholu (ktorý i cez to že by som nemala piť, tak pijem)

Neviem čo mám robiť, tak dopredu ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Mimi, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 20.07.2023 o 18:49

Ahoj, som veľmi rada, že si sa nám zdôverila s týmto problémom. Je mi ľúto aké ťažké obdobie momentálne prežívaš, no to neznamená, že to tak ostane navždy. Každé ťažké obdobie raz skončiť musí a jednoduchšie a krajšie obdobia prídu, len to nesmieš vzdávať. Hoci neviem, čo si si presne v živote prežil/a alebo čo momentálne v sebe prežívaš, ale viem, že najhoršie čo môžeš urobiť je vzdať sa. Viem, že sa to môže zdať ako niečo nemožné, no skús nájsť dôvody, pre ktoré by si chcel/a žiť. Chodenie k psychiatričke a tak isto branie liekov je nanešťastie veľmi stigmatizované, no sú to veci, ktoré nám majú pomôcť, aj keď momentálne nie si v živote tam kde by si chcela byť, potrebuje to svoj čas, aby to zabrala. Preto by som ti odporúčala, aby si sa o tom porozprávala so svojou psychiatričkou, lebo svojvoľne prestať užívať lieky môže byť veľmi nebezpečné. Ak ti tvoja psychiatrička nesedí, môžeš navštíviť iného odborníka, s ktorým si budeš viac rozumieť. Kľudne sa obráť aj na našu linku detskej dôvery prostedníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu skypenae: linka deti, alebo online chatu na stránke. Dúfam, že nájdeš silu ďalej bojovať, a že sa budeš cítiť čoskoro lepšie, lebo aj keď to teraz tak nevyzerá, vo svete je veľa pekných veci, ktoré sa oplatí vidieť.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk