Hľadáme rovesníckych poradcov

14.03.2017 / 09:42

Linka detskej dôvery v spolupráci s Centrom pedagogicko psychologického poradenstva na Karpatskej ul. 8 v Košiciach hľadá mladých ľudí do tímu rovesníckych poradcov internetovej Rovesníckej poradne.

Činnosť rovesníckeho poradcu spočíva v odpovediach na otázky, ktoré posielajú deti a mladí ľudia do Rovesníckej poradne na stránku www.linkadeti.sk. Rovesnícki poradcovia pracujú v tíme s vysokoškolákmi (mentormi) a pod odborným dohľadom psychológov. Skôr než napíšu odpoveď môžu sa poradiť s mentorom, alebo prekonzultovať svoju odpoveď s odborníkom – psychológom. Súčasťou tímovej práce sú spoločné stretnutia rovesníckych poradcov, mentorov i odborníkov, na ktorých si vymenia svoje skúsenosti z práce, podelia sa o svoje pocity, získajú spätnú väzbu, naučia sa, ako písať odpovede klientom, prediskutujú spoločne návrhy a podnety pre ďalšiu činnosť poradne.

Podmienky: vek 14 až 17 rokov, návšteva ZŠ alebo SŠ v Košiciach, záujem pracovať v tíme mladých, aktívnych ľudí, zdokonaľovať sa v sociálnych a komunikačných zručnostiach, pomáhať druhým. Vítané je absolvovanie Peer programu a skúsenosť s prácou ako rovesník. Ak máš záujem o takúto prácu, pošli nám e-mailom do 15.12.2016 na adresu lienka@linkadeti.sk svoj krátky životopis, v ktorom uvedieš svoje meno, vek, školu, triedu. Z prihlásených záujemcov v januári vyberieme do tímu tých najvhodnejších.

Komentáre


K článku zatiaľ nieje žiaden komentár, buď prvý!

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Stlačením tlačítka "Začať chat" súhlasíš so všetkými pravidlami, ktoré si môžeš prečítať TU. Na rozhovor máš vyhradených 60 minút.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk


Kontaktný formulár

skolskaporadna@linkadeti.sk