Otázka
Alex sa pýta:
Dňa 20.01.2020 o 12:08

Ahoj strašne sa bojím už 8 dní mi mešká menštruácia

Odpovede
Bianka - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 20.01.2020 o 21:46

Ahoj Alex, chápem, že táto situácia môže byť pre teba stresujúca. Za meškaním menštruácie môže byť viacero faktorov. Jedným z faktorov môže byť kľudne aj stres. Skús pre to porozmýsľať , či si nebola poslednú dobu pod veľkým stresom alebo tlakom. Dalšími faktormi môže byť aj napríklad zmena zabehnutého režimu, prechladnutie, extrémne cvičenie… Avšak za meškajúcu menštruáciu može aj tehotenstvo. Preto ako spomínala ALI29 , by si si mala skúsiť urobiť tehotenský test. Ak bude test pozitívny tak by si sa o tom mala porozprávať s rodičmi. Ak bude test negatívny počkať ešte pár dni a ,keď sa menštruácia neobjaví , odporučila by som ti to povedat rodičom alebo ísť ku gynekológovi. Dúfam , že sa táto situácia čo najskôr vyrieši. Držím palce

ALI29 odpovedá:
Dňa 20.01.2020 o 13:36

Ahoj aj mne sa to už stalo, nemusíš sa báť. Popros kamarátku alebo kľudne aj priateľa, kúpte v drogérii tehotenský test (odporúčam niekde kde ťa nepoznajú) a sprav si ho. Nič za to nedáš ide hlavne o teba. Nevšímaj si ľudí ktorí sa na teba budú pozerať, je to bežná vec. Ak by sa aj objavili dve čiarky, no tak čo bude to zmena, ale pekná. Rodičia ťa určite ľúbia a budú ťa ľúbiť aj potom, si predsa ich. :)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk