Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 20.01.2020 o 18:02

Ahojte.. veľmi ma trápi že moja rodina ma do rodiny nepríjma. Mama hovorí že som bola omyl, moja sestra mi neustále nadáva a občas ma veľmi bije. Môj otec mi hovorí že som škaredá a nie som jeho dieťa.. a môj brat mi stále hovorí že mam umrieť… pár krat som sa skúšala predavkovat, alebo rozmýšľala ako sa zabijem no asi by som to urobila pretože mám svoju rodinu veľmi rada. Občas to nedám a režem sa. Ale tým riskujem to.. že by ma znova zbili alebo vynadali. Ja už neviem ako ďalej.. Nemám kamarátov, rodinu ani nikoho.. ja ani neviem prečo som na tomto svete. Stále som zaseknuta na mobile a najradšej som, keď spím lebo vtedy nie som v realnom svete. Prosím, pomôžte mi. :(

Odpovede
ninQa odpovedá:
Dňa 20.01.2020 o 20:51

Ahoj.Viem si predstaviť,že je to určite veľmi nepríjemné.Ne­ubližuj si..nestojí ti to za to.Rezaním to nevyriešiš.Veď predsa tvoj smútok nestojí za to aby si sa fyzicky zničila.A ešte keď hovoríš,že by ti za to vynadali.Tak prečo to robiť? Ja si myslím,že ťa určite majú radi a nemyslím si,že by ťa každý teraz nenávidel.Neviem koľko rokov majú tvoji súrodenci no nie je to od nich pekné. Každopádne čaká ta v živote ešte určite plno dobrých vecí.Netreba uvažovať nad skoncovaním života.I keď chápem,že takéto myšlienky človek máva.Tvoju rodinu by určite trápilo to,čo by si urobila. Nikdy nie je nič také veľmi zlé ako sa zdá.Hlavne sa prosím nerež.Problemy tým nevyriešiš.Mysli trosku viac optimisticky a venuj sa niečomu co máš rada✌?

Majka, rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 20.01.2020 o 20:12

Ahoj, Toto obdobie v tvojom živote musí byť naozaj ťažké, každý si niečím takým prešiel. Ale musíš v sebe nájsť silu a neriešiť veci tak, že si budeš ubližovať. Ak zmeníš prístup k istých veciam, tak určite sa dostaví zmena. Možno sú len smutní z toho, že si ubližuješ a preto opätovne takto reagujú. Určite Ťa majú veľmi radi, len najprv musíš nájsť samu seba a zamerať sa na pozitívne veci a na to, čo by Ťa napĺňalo a venovať sa tomu. :) držíme Ti palce, určite to zvládneš a ak to nepomôže, kľudne sa na nás môžeš obrátiť a radi sa s tebou porozprávame a spoločne nájdeme riešenie.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk