Otázka
Fifi sa pýta:
Dňa 21.01.2020 o 10:26

Rozmýšľam nad tým,že by som mohla byť v budúcnosti psychologička.Ale neviem,či by som sa v živote uplatnila.Či by som si našla miesto kde pracovať.Či by som dobre zarábala.Lebo..bola by škoda keby vystudujem takú VŠ a potom nič.Viete mi nejak poradiť?

Odpovede
Fifi odpovedá:
Dňa 21.01.2020 o 19:43

Mam 16 a chodím na gympel čiže som len prvacka tak som len tak rozmýšľala o tom lebo psychológov je podľa mňa veľmi veľa a neviem ci by aj toľko ľudí chodilo k psychológovi

Majka, rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 21.01.2020 o 19:32

Ahoj fifi Neviem koľko máš rokov a na akej škole si, ale psychológiu vieš študovať už na strednej (sociálno výchovný pracovník) a na vysokú už vieš ísť viac pripravená. S uplatnením nebude problém, lebo na už len po tej strednej škole máš skoro iste zamestnanie. Je po tomto zamestnaní veľký dopyt. Doba sa bude len zlepšovať a ľudí nahradia stroje ale v tomto odborné sa to nestane, lebo treba v ňom ľudskosť. Keď si na strednej môžeš prestúpiť a keď len ideš tak nájdi si tento odbor. Verím že ťa to povolanie bude ako človeka napĺňať, lebo budeš pomáhať ostatným. Držím palce a rozhodni sa ako uznáš za vhodne.

Ria odpovedá:
Dňa 21.01.2020 o 15:33

Aj ja by som chcela byť veľmi psychologička

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk