Otázka
Sára sa pýta:
Dňa 22.01.2020 o 13:50

Ahojte Ani to neni problém ja ani neviem co to je ale ide o to ze vždy keď je nejaký triedny výlet tak skoro nikdy nechcem naň ísť.Idem maximálne na nejaký jednodňový co sa ide autobusom.Keď som bola menšia tak 8–10 nikdy som nechodila do školy v prírode a takéto tie výlety.Ani v tábore som nebola. Mam problém už ísť napríklad len na klzisko keď chodievame so školou.Preto ani tam nechodím.O peniaze tu nikdy nešlo že by som na tie výlety nemala.To nie. Viete mňa trápi aj to ze by som chcela v živote veľa cestovať.Ale sa aj bojim,že zas by som si niečo našla aby som nešla. Väčšinou som nechodila na výlety preto,lebo som nemala rada mojich spolužiakov.Teraz mam kamarátov aj z iných tried pár.Myslela som si,že ked sa budem kamarátit s viac ľuďmi alebo to so spolužiakmi bude lepšie tak budem chodiť niekam častejšie.Ale nie… Aj tak mi niečo bráni v tom chodiť na výlety.A to nie som ani taký introvertný človek lebo ja niekedy bývam taky ten „stred pozornosti“ a bavím sa s ľuďmi.Neviem no… Nejaké rady?

Odpovede
Nika odpovedá:
Dňa 22.01.2020 o 17:36

Ahoj Sára, úplne chápem tvoje pocity. Tiež to takto mám, že nerada chodievam na školské výlety, ani som nikdy nebola v škole v prírode. Myslím si, že nemusíš chodiť na školské výlety a akcie len preto, že tam idú všetci ostatní. Nemá zmysel sa do toho nútiť. Viem, že ťa to trápi, no máš dve možnosti – buď to nebudeš riešiť, alebo to budeš riešiť. Ak to chceš riešiť, snaž sa nájsť príčinu tvojej nechuti chodievať na školské výlety. Možno je za tým nejaký negatívny zážitok z minulosti. Možno ťa jednoducho takéto výlety nebavia. Alebo je za tým niečo iné. Ja to samozrejme nemôžem vedieť, no skús to zistiť ty. Drž sa a zachovaj chladnú hlavu.

Jarka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 22.01.2020 o 17:34

Ahoj Sára. Mrzí ma, že také niečo prežívaš. Ja si myslím, že ak je niečo tvojím snom ako pre teba to cestovanie, mala by si si za tým ísť. Jednoducho nehľadať dôvody prečo nie. Hľadaj dôvody prečo áno. Napríklad skús si povedať: pôjdem tam preto, lebo chcem vidieť to miesto alebo tú krajinu a nič ma nezastaví. Skús dať tomu šancu a chodiť častejšie na rôzne výlety a uvidíš možno sa tvoj postoj po čase zmení. Ak sa ti nechce niekam ísť, skús sa prekonať, povedať si možno nejaké pozitíva prečo by si tam mala ísť a nakoniec sa možno zabavíš, zblížiš s kamarátmi a budeš rada, že si nakoniec šla. Budem ti držať palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk