Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 17.11.2018 o 22:52

Ahoj mam taký problém môj nevlastný otec je zvláštnej povahy a nikdy som s nim nevychádzala veľmi dobre, mám osemnásť mam choré obličky (ešte niesom na dialize ale mam diety). Posledné dni sa s mojou mamou hádajú viem, že kvôli mne, vraj chce aby som doma upratovala kým mama nepride domov (neporiadok ktorý nechá on) aby som sa k nemu spávala milo (keď sa mi ani nevie odzdraviť) a už ma poslal aj preč že ak sa mi niečo nepáči mam odijsť a podobne. Neviem čo mam robiť mam možnosť odijsť, ale nechcem to mame urobiť.

Odpovede
Linka detskej dôvery odpovedá:
Dňa 21.11.2018 o 09:29

Chat Linky detskej dôvery je k dispozícii každý pracovný deň od 14.00 do 19.00. hod. a to v pravo dole na tejto web stránke.

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 21.11.2018 o 06:14

Ako vám napíšem na chat?

Maja, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 20.11.2018 o 14:42

Ahoj. To, o čom píšeš vyzerá byť zložitejšia situácia. Musí to byť pre teba doma náročné, keď tam máte dusnú atmosféru a sama máš aj zdravotné ťažkosti. Súhlasím s Miou, že jednou z možností je porozprávať sa s mamou o tom, ako to vnímaš ty. Odísť z domu v hneve by vaše vzťahy možno len viac skomplikovalo. Skúste sa o tom s mamou porozprávať a ,ak je to podľa teba možné, aj s otcom. Skúste si dohodnúť nejaké pravidlá, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa hádkam. Pouvažuj, čo môžeš urobiť ty, aby to bolo lepšie. Môžeš nám napísať aj na náš chat, kde sa môžeš o svojich ťažkostiach viac porozprávať s našimi odborníkmi a spolu hľadať ďalšie možnosti. Držím palce. Maja

Mia - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 19.11.2018 o 22:23

Ahoj, odporúčala by som sa s tvojou mamou o danom probléme porozprávať, priblížiť jej tvoju situáciu a akým spôsobom by ste ju vedeli riešiť. Viem, že môže byť na prvý pohľad ťažké spraviť prvý krok, ale držím ti palce a verím, že riešenie máš na dosah.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk