Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 29.06.2020 o 18:36

Dobry den,chcem sa iba opýtať že čo mám robit ak mám depresie??trvá to už asi 3 mesiace v kuse?dakujem za radu a obetovanie času❤️

Odpovede
Bianka - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 30.06.2020 o 08:20

Ahoj Neznámy človek, mrzí ma , v akej životnej situácií sa práve nachádzaš. Ako napísala Nika aj ja by som ti odporučila robiť činnosti, ktoré máš rad/a a určitým spôsobom ťa napĺňajú. Môžeš si ísť zabehať, prečítať dobrú knihu , maľovať alebo počúvať svoju obľúbenú hudbu..
Depresia je vážna vec , preto by ju určite netrebalo podceniť. Dôležité je prinej aj opora okolia. Preto ak budeš chcieť tak sa môžeš ísť prejsť von s blízkym/ou kamarátom/ou a porozprávať sa . Myslím si , že by si sa určite mal/a porozprávať so svojími rodičmi, ktorý by mali vedieť o tvojej situácií.. poprípade vyhľadať odbornú pomoc. Ak by si mal/a záujem môžeš napísať aj na chat našej linky. Držím palce

Nika odpovedá:
Dňa 29.06.2020 o 19:04

Ahoj, milý neznámy človek, mrzí ma, že sa takto cítiš. Rozumiem tomu, tiež som niečo také zažívala a zažívam. Môžeš sa skúsiť venovať činnostiam, ktoré ťa bavia, tráviť čas s ľuďmi, ktorí ťa robia šťastnými. Ak to trvá už 3 mesiace vkuse, odporúčala by som ti vyhľadať odbornú pomoc. Môžeš to povedať rodičom alebo inému dospelému, ktorý by ti mohol pomôcť vyhľadať psychológa, prípadne psychiatra a spoločne sa môžete na danú vec pozrieť bližšie. Môžeš skúsiť aj chat alebo e – mail tejto linky. Veľmi ti držím palce, pretože stojíš za to, aby si žil/žila lepší život.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk