Otázka
Zlomené srdiečko sa pýta:
Dňa 17.07.2020 o 09:07

Ahojte :) možno to bude na veľa ale strašne ma to ničí… Moja kamarátka býva v Česku, a tam býva aj jeden chalan… S tým chalanom som si začala písať keďže sa s ňou baví… Po čase som sa mu začala páčiť, aj on mne ale potom mi začal klamať, vymýšľať si a pod. Boli sme od seba vzdialený niekoľko kilometrov ale ja mam tu možnosť ísť za tou kamarátkou keďže sme sesterne deti a predsa, je to rodina. A vtedy keď som mu povedala že prídem do CZ tak jeho reakcia bola : Ostaň si tam kde si. A toto ma tak zabolelo, ako keby vám niekto pichol nôž do srdca. Lenže problém je v tom, že v tejto situácii hraje rolu aj jedno dievča. No mňa to strašne trápi keďže som už mala niekoľkokrát zlomené srdce, a tento prišiel úplnou náhodou do môjho života a zistila som že aj chlapci majú city keďže som si myslela opak. No ale opäť som sa mýlila. Kvôli nemu mám teraz depresie, a neviem spať, stále myslím na neho. Boli ma to veľmi, a chcela by som opäť tie časy… Veľmi ma to bolí

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 19.07.2020 o 14:05

Ahoj, podľa môjho osobného názoru by si tomu chlapcovi po vlastnom uvážení mohla dať ešte jednu šancu. Napokon, nepoznám ho a dokonca ani ty sama si sa s ním ešte osobne nestretla. Skúsila by som sa teda dohovoriť na spoločnom stretnutí, môžete sa porozprávať a uvidíte, ako si budete rozumieť. Avšak ak ťa nebude robiť šťastnou, prípadne sa v budúcnosti opäť bude opakovať podobné správanie, ohľadom ktorého si nám písala v prvom rade, ten chlapec si ťa nezaslúži, pamätaj si to. Držím palce a kedykoľvek by si nám opäť chcela napísať, či už do chatu alebo sem do poradne, dvere sú ti otvorené.

Zlomené srdiečko odpovedá:
Dňa 19.07.2020 o 09:50

Tak ďakujem vám za všetky rady a neviem ako mám teraz zareagovať pretože mi napísal že je mu to ľúto čo mi spôsobil akú bolesť. Vraj sa chce aj so mnou stretnúť že on niečo vymysli, len chce aby som mu odpustila a začali to znovu. Čo mám teraz robiť

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 17.07.2020 o 11:18

Ahoj, rozumiem, že sa kvôli tejto osobe trápiš, ale je veľmi obdivuhodné, že aj napriek tomu chceš túto situáciu nejako vyriešiť a rozhodla si sa nám napísať. Podľa môjho osobného názoru to, čo opisuješ, rozhodne nevyzerá ako zdravý vzťah medzi dvoma ľuďmi, ani len kamarátsky. Na jednej strane je dôležité povedať, že aj keď toho chlapca poznáš cez svoju kamarátku, nikdy v živote si sa s ním nestretla a aj keď môžeš mať pocit, že ho cez chat poznáš, v skutočnosti to, bohužiaľ, nie je pravda. Navyše, keď bola možnosť, aby sa s tebou stretol, nezachoval sa k tebe pekne. A ešte aj fakt, že v tomto vašom vzťahu figuruje ešte niekto ďalší naozaj nenasvedčuje tomu, že chlapec je niekto, kto by si ťa bol schopný vážiť a naozaj ľúbiť, ak by váš vzťah už bol aj vážnejší. Je však úplne v poriadku cítiť sa nešťastne, hlavne ak si dlhodobo mala pocit, že si konečne stretla niekoho, s kým si rozumieš. Osobne by som odporúčala v prvom rade prerušiť všetky kontakty s danou osobou, dokonca si ju možno zablokovať na sociálnych sieťach. Je tiež úplne normálne poriadne sa vyplakať a smútiť, postupne sa však snaž svoju myseľ zamestnať nejakými príjemnými aktivitami, ktoré by ťa priviedli na iné myšlienky – seriály, filmy, knižky, prechádzky… Prípadne, ak sa na to cítiš, skús sa so svojím problémom zdôveriť aj nejakej kamarátke, ktorej dôveruješ. Ak by však v tebe depresívne pocity pretrvávali, neváhaj nám napísať do chatu na tejto stránke. Držím palce.

Nika odpovedá:
Dňa 17.07.2020 o 09:48

Ahoj, mrzí ma, čo sa ti stalo. Bohužiaľ sa takéto situácie niekedy stávajú. Skús sa venovať veciam, ktoré ťa bavia, tráviť čas s ľuďmi, ktorých máš najradšej. Chápem, že ťa to trápi a že to bolí, ale je to len dočasné, čo bolí, to prebolí. Aj keď to znie ako úplne najväčšie klišé, pomôže čas. Prajem ti veľa šťastia, aby sa zahojilo tvoje zlomené srdiečko a aby si bola opäť šťastná.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk