Otázka
Peter sa pýta:
Dňa 18.07.2020 o 14:59

Ahojte volám sa Peťo a mám 16 chcem sa spýtať viete trápi ma jedna vec , snažím sa toho zbaviť ale je to ťažké sexuálne ma to vzrušuje no napr keď dosiahnem sexuálneho vrcholu tak v momente sa cítim ,že je to nechutné a neviem čo .. ide o to ,že ma sexuálne priťahujú plienky , myslíte že sa to dá vyliečiť tým ,že nebudem nejako sa uspokojovať a pozerať pri tom nejaké videá?

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 18.07.2020 o 20:41

Ahoj Peťo, rozumiem, že určite nie je ľahké zaoberať sa niečím takým. V tvojom veku je však úplne normálne, že sexuálne objavuješ svoje telo a vôbec rozmýšľaš nad tým, čo ťa priťahuje. Na druhej strane, pornografia môže mať hlavne na mladých skôr negatívny dopad, pretože im ukazuje nezdravé sexuálne ideály a zvyky. Skúsila by som teda možno prehodnotiť čas, ktorý pri takýchto videách tráviš. Ohľadom tvojich ďalších problémov by som sa skúsila bližšie porozprávať s niekým, komu dôveruješ a vedel by ti porozumieť, či dokonca môžeš využiť chat na našej stránke. Držím palce.

Nika odpovedá:
Dňa 18.07.2020 o 18:58

Ahoj Peter, rozumiem, že ťa to trápi. Odporúčala by som ti zamyslieť sa nad tým, prečo to robíš, aké pocity ti to prináša, čo ťa k tomu vedie. Odporúčala by som ti vyplniť si čas nejakými aktivitami, aby si na to nemyslel. Prípadne môžeš ísť medzi ľudí, čo ťa privedie na iné myšlienky. Môžeš využiť aj chat alebo email tejto linky. Prajem ti veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk