Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 25.07.2020 o 21:00

ako prestat mysliet na nieco negativne co ma velmi trapi? Je to len moje blbe domyslanie.Viem,ze mi kazdy poradi,ze rob nejaku cinnost pri ktorej na to zabudnes ale ono to nie je take lahke. Pretoze prave vtedy ked pojdem robit nejaku cinnost pri ktorej si poviem,ze nebudem na to mysliet,tak na to jak naschval budem mysliet.

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 26.07.2020 o 07:14

Ahoj, aj z vlastnej skúsenosti ti úplne rozumiem, že prestať myslieť na niečo také je naozaj ťažké, aj keď sa človek snaží. Na jednej strane by možno bolo fajn porozmýšľať nad tým, prečo ťa daná vec tak trápi a skúsiť si tie pocity racionalizovať a vysvetliť, čím akoby stratia svoju silu. Avšak ak nad danou vecou naozaj len chceš prestať rozmýšľať, skúsila by som túto techniku: Stále, keď na ňu pomyslíš, spravíš si na ruku malú čiarku napr. perom. Postupne ti počas dňa budú čiarky pravdepodobne pribúdať. Cieľom však je viesť súťaž sám so sebou a dosiahnuť, aby daných čiarok bolo každým dňom čoraz menej. To by ti mohlo pomôcť motivovať samého seba k tomu, aby si nad tým tak nepremýšľal. Prajem veľa šťastia a kľudne nám potom napíš, či ti to pomohlo.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk