Otázka
Mira sa pýta:
Dňa 01.03.2019 o 15:35

Mám chrípku, ležím doma a hrozne sa nudím. Naši ma nechcú ani na chvíľu pustiť vonku.Už neviem čo mám robiť.

Odpovede
Sisa, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 04.03.2019 o 18:40

Ahoj Mira, súhlasím s dievčatmi, že tá chrípka už prestane baviť po určitom čase. Môžeš tiež vyskúšať učenie, to čo ti robí problém alebo pokiaľ môžeš aj spievať. Ale napríklad aj taký dlhší spánok môže byť, ale hlavne prajem skoré uzdravenie

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 04.03.2019 o 18:28

Milá Mira, úplne ti rozumiem, keď je človek chorý, po istom čase sa mu už zunuje neustály život medzi štyroma stenami. Je však dôležité, aby si sa poriadne vyliečila, na čo tvoji rodičia určite dobre dohliadajú. Proti nude skús knihy, filmy alebo seriály, prípadne si písať s kamarátmi. Prajem skoré uzdravenie.

Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 04.03.2019 o 18:22

Ahoj Mira, chápem, že ležanie v posteli počas chrípky môže byť nudné. Rodičia myslia na bezpečie iných, no predovšetkým na to tvoje. Skús chvíle strávené v posteli využiť na veci, na ktoré inokedy toľko času nemáš. Môžeš si pozrieť nejaké filmy či seriály, čítať knihy alebo vyskúšaj niečo celkom nové, atypické pre teba. Prípadne sa môžeš začať učiť, robiť nejaké projekty, o ktorých vieš. Viem, že to nie je práve najzábavnejšia činnosť, no neskôr budeš rada, že už niečo vieš a nemusíš sa potom učiť všetko naraz. Prajem ti skoré uzdravenie.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk