Otázka
Julii sa pýta:
Dňa 07.03.2019 o 12:37

Meška mi mencez a riadne sa bojím.

Odpovede
Erika-Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 07.03.2019 o 21:13

Ahoj Julka, rozumiem tvojim obávam. To, že ti mešká menštruácia môže mať veľa pričin. Ak si ešte nezačala intímne žiť môže to byť spôsobené hormónmi, stravou alebo aj samotným dospievanim, čo je prirodzené, pretože veľa mladých dievčat má nepravidelnú menštruáciu, ktorá sa neskôr upraví. Ale ak máš obavy z tehotenstva, určite by som to nebrala na ľahkú váhu. Je veľa spôsobov ako to zistiť.Jednou z nich je aj tehotenský test, ktorý zoženieš v lekárni alebo v drogérii. Ak si chceš byť istá môžes ísť aj priamo k lekárovi na gynekologické vyšetrenie. Alebo sa skús o tom porozprávať s dospelou osobou, ktorej dôverujes.. Môže to byť mama, sestra.. Je to na tebe. Drž sa.:)

Zuzka odpovedá:
Dňa 07.03.2019 o 14:34

Ahoj Julii chápem, že táto situácia môže byť pre teba nepríjemná. Ak ti to mešká len krátko nemusí to byť žiaden problém. Záleží na mnohých okolnostiach. Niektorým ženám sa stáva, že sa mendzes niekedy oneskorí. Môže to byť vplyvom rôznych vonkajších okolností napríklad prechladnutia, alebo náhlej zmeny životosprávy a podobne. Záleží aj na tom, či máš mendzes pravidelný, alebo nie. Skús ešte chvíľku počkať a uvidíš, či ti príde. Ak by ti však dlhší čas neprichádzal bude lepšie ak navštíviš odborníka. Ak sa však obávaš toho, že si tehotná, ako prvý krok, ktorý môžeš podstúpiť je napríklad urobiť si tehotenský test, ktorý si vieš kúpiť v lekárni.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk