Otázka
Alexandra sa pýta:
Dňa 27.02.2021 o 19:15

Ahojte. Mám istý problém. S frajerom sme už spolu istý čas a viem, že by bol rád, ak by sme sa v našom vzťahu posunuli ehm áno, k sexu. Ja sa necítim byť nepripravená, ale nedokážem sa na to odhodlať. Hrozne sa bojím, že keď sa pred ním vyzlečiem, nebude spokojný s tým, čo uvidí – plochý hrudník, škaredá postava… Nijako ma k sexu nenúti, ale čaká už dlhý čas a mám pocit, že nikdy neprekonám moje obavy, pri pomyslení na to som strašne frustrovaná a nervózna. Neviem, čo mám robiť. Nechcem už čakať, ale cítim, že to psychicky nezvládnem, avšak viem, že pripravená a spokojná so svojím telom sa nebudem cítiť nikdy.

Odpovede
Klaudia odpovedá:
Dňa 05.03.2021 o 09:44

Počkaj máš čas ešte

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 03.03.2021 o 08:28

Ahoj, úplne rozumiem, že téma intimity v spojení s tvojím telom je niečo, čo ťa trápi. Sama som to pri svojom prvom priateľovi riešila a viem, že mnoho iných dievčat pristupuje k svojmu telu rovnako až príliš kriticky. Je však dôležité uvedomiť si, že keď je s tebou tvoj priateľ už dlho a chce s tebou zájsť aj do intímnejšieho vzťahu, tak ťa rozhodne chce vidieť nahú a akékoľvek tvoje drobné nedokonalosti miluje rovnako, ako teba samotnú. Ak mu sama dôveruješ a chcela by si s ním aj ty ísť do intímnejšieho vzťahu, len váhaš, či to zvládneš psychicky, úprimne by som sa mu s týmito tvojimi obavami zdôverila. Týmto spôsobom ťa aj on bude vedieť v správny čas upokojiť a ubezpečiť, že si krásna a že ťa naozaj miluje takú, aká si a týmto ti tú prvú skúsenosť uľahčiť. Ak by si sa však rozhodla počkať, vedz, že aj to je úplne v poriadku. Netreba však čakať, kým sa odrazu jedného dňa zobudíš a zrazu sa budeš celá milovať, pretože to nenastane. Mať sa skutočne rada je aktívny proces – niekedy budeš mať lepšie, niekedy horšie dni. Najdôležitejšie je však neprestávať si na sebe všímať to, čo sa tebe samej najviac páči – pokojne si to povedz každé ráno pred zrkadlom a nes si to so sebou počas celého dňa. Dokonalosti nezmiznú, no po čase ich aspoň možno začneš vnímať ako svoju nenahraditeľnú súčasť, ako niečo, čo ťa predsa len robí neobyčajnou a jedinečnou. Držím palce.

Robo odpovedá:
Dňa 28.02.2021 o 08:19

*počkal Chybička :D

Robo odpovedá:
Dňa 28.02.2021 o 08:18

Ahoj Alexandra, úplne ťa chápem. Neviem koľko máš rokov ale ak sa na to necítiš či po fyzickej alebo psychickej stránke ja by som počkala na tvojom mieste a myslím že aj priateľ to pochopí. Čo sa týka tvojho vzhľadu tak plochý hrudník môže byť tiež pekný ak si ťa priateľ vybral tak si ťa vybral práve preto lebo sa mu páčiš. A v itnímnej oblasti to je hlavne o láske. Ja by som tomu nechal voľný priebeh a ak by aj došlo k ,,sexu,, tak myslím že to nebude tak že ty sa pred ním vyzlečieš ale najprv prídu bozky a následne už to pôjde samo. Dúfam že som aspoň trošku pomohol Robo

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk