Otázka
Paťka sa pýta:
Dňa 07.03.2021 o 16:41

Ahojte, volám sa Paťka. Trápi ma môj dekolt. Mám úplne malinké prsia a veľmi sa kvôli tomu trápi vyzerá to hrozne zle a vpodstate sa necítim ani ako dievča.

Odpovede
Paťka odpovedá:
Dňa 11.03.2021 o 09:53

Ďakujem ale nieje to lahké ked má proste iba rovný hrudník. A áno máš pravdu má to výhody hlavne pri šatách a podprsenkách :D

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 10.03.2021 o 22:08

Ahoj Paťka, chápem, že tvoj vzhľad je niečo, čo ťa naozaj trápi. Zároveň rozumiem, že typický obraz “ženskosti”, ktorý je nám, ženám, zo všetkých strán pretláčaný, je, že na to, aby sme boli dokonalé, musíme mať okrem iného aj veľké prsia. To však absolútne nie je pravda a je to len akýsi spoločnosťou vytvorený obraz. Ja sama som rovnako stará ako ty a taktiež mám malé prsia a klamala by som, ak by som tvrdila, že som ich stále mala rada. No uvedomila som si, že majú neskutočné množstvá praktických výhod – nemusím si kupovať a nosiť drahé podprsenky, nebolí ma z nich chrbát, môžem poľahky športovať a obliecť si šaty s odhaleným chrbtom bez toho, aby som musela riešiť podprsenku. Navyše, tým pravým ľuďom v tvojom živote nebude nikdy záležať na tom, aké veľké prsia máš, pretože ťa budú mať radi pre to, kým skutočne si – či už ide o tvojich kamarátov alebo budúceho priateľa. Ak si niekto robí posmešky z veľkosti tvojich pŕs, má v prvom rade nejaký problém sám so svojím vzhľadom a odporučila by som ti sa takýchto ľudí jednoducho strániť. Viem, že naučiť sa mať na sebe rada aj veci, ktoré sa ti nepáčia, je dlhý proces, no držím ti v ňom palce.

Adrika odpovedá:
Dňa 08.03.2021 o 17:38

Pokiaľ nechceš podstúpiť plastiku ( môj názor blbosť zbytočne vyhodené peniaze) ale samozrejme prehovárať ťa nebudem… Ale pokiaľ nechceš prejsť umelou cestou ale chceš to ponechať prírodnou cestou, tak v neskoršom veku pri používaní antikoncepcie (neslubujem) ti môžu narásť, často sa to deje že aspoň o číslo prsia narastu.

Paťka odpovedá:
Dňa 07.03.2021 o 17:32

Lenže ja mám 19 a som na strednej

Ema odpovedá:
Dňa 07.03.2021 o 17:31

Ahoj, určite ťa to musí veľmi trápiť a úplne tomu rozumiem, lebo keď som bola na základnej škole tiež som mala strašne malé prsia a vysmievali sa mi z toho no po čase keď som začala chodiť na strednú vyrástli.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk