Otázka
Čudná sa pýta:
Dňa 15.03.2021 o 12:03

Ahojte. Trápi ma jedna vec. Pred dvomi rokmi som chodila s jedným chalanom a potom som sa s ním aj rozišla. Sme dobrí kamaráti a až doteraz som si bola istá, že som spravila dobre. Až nám zavreli školu, už sme sa nevídali tak často. Vídame sa len na online hodinách – sme spolužiaci. A pred časom som si uvedomila, že mi chýba. Ja som sa do neho asi znova zaľúbila. Čo mám robiť? Povedať mu to nechcem, bolo by to trápne. A celé je to čudné, no neviem ako sa mám správať…

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 18.03.2021 o 07:59

Ahoj, úplne chápem tvoje neisté pocity. Avšak v tomto prípade by som ti poradila zamerať sa na to, prečo si sa s ním v danom období rozišla, pretože si na to vtedy určite mala nejaké reálne dôvody. Spätne sa ti môžu zdať hmlisté a nepodstatné, no v danom momente boli určite dôležité a rozhodne by som ich len tak ľahko nespochybňovala. V dnešnom období, keď sme doma všetci izolovaní od svojich bežných sociálnych kontaktov, je prirodzené, že nad nimi viac premýšľame a začínajú nám chýbať – napr. ako aj vzťah s tvojím bývalým. Avšak na tvojom mieste by som také rozhodnutia ako vrátiť sa k nemu či mu hovoriť, že ti chýba, učinila až vtedy, keď sa život opäť vráti do normálu a ty budeš vedieť objektívne zhodnotiť, či tieto pocity u teba aj naďalej pretrvávajú. Prajem všetko dobré.

Čudná odpovedá:
Dňa 16.03.2021 o 15:18

Ahoj Kika. Nie som dospelá, takže by som sa musela na to spýtať rodičov. A to radšej nie. Ale vďaka za radu :D

Kika odpovedá:
Dňa 16.03.2021 o 15:09

Neviem kolko mas rokov ale skus mu napisat ze ako sa ma a tak ze ci by ste napriklad nesli von. V najlepsom pripade ti povie ano a vy sa stretnete a porozpravate o veciach. A napriklad keby ste sa teda prechadzali tak spomedzi reci mu povies alebo sa ho opytas ci k tebe nieco este citi a hlavne sa treba porozpravat a urcite ta neodmietne a ak to nie je s prepacenim debil tak ta pochopi:)

Čudná odpovedá:
Dňa 16.03.2021 o 12:43

Administrátor, a čo mu mám napísať? Ahoj, zase som do teba zaľúbena? Alebo čo? Celé je to divné :-

administrátor odpovedá:
Dňa 16.03.2021 o 11:42

Určtite nebude čudné ani trápne povedať mu narovinu čo cítišv … Mohla by si začať krátkym chatom event. sa snim spojiť a poslať mu nejaký smiešny príspevok alebo fotku.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk