Otázka
Katka sa pýta:
Dňa 17.03.2021 o 21:33

Ahojte, ja mam už rok diagnostikovanu úzkosť… Čiže sa klepem atď. a teraz v tomto období strácam veľa ľudí na ktorých mi záležalo, tak ako aj najlepšiu kamarátku tak aj priateľa a ešte ďalších a moja psychika to nezvláda, včera v noci som sa chcela podrezať ale brat ma zachránil a celkovo sa cítim úplne na dne, neviem čo mám robiť na prechádzky chodím aj robím rôzne aktivity ale nepomáha. Ja naozaj neviem ako ďalej lebo viem že tento stav ma dovedie k smrti. Ak viete nejak poradiť budem veľmi rada. *mám 14 rokov

Odpovede
Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 18.03.2021 o 13:29

Ahoj, Katka, som rada, že si sa rozhodla nám napísať. Tvoja situácia neznie vôbec ľahko a to, že teraz žijeme v dobe pandémie, nepomáha žiadnym psychickým chorobám. Neviem, či navštevuješ nejakého psychológa, ale možno by si to mohla zvážiť. Teraz je to trochu ťažšie, no niektoré centrá funguje stále aspoň online a mohlo by ti to pomôcť. Môžeš skúsiť aj návštevu svojho psychiatra, ktorí ti môže pomôcť pomocou liekov zmierniť tvoju úzkosť. Ak chceš, môžeš nám napísť aj do chatu a porozprávať sa o tom viac so psychológmi. Možno by si sa mohla porozprávať o svojich pocitoch aj so svojím bratom alebo rodičmi, podpora rodiny je veľmi dôležitá a potrebná. Keď na teba prídu úzkostné stavy, skús hlavne zhlboka dýchať, ľahnúť si, možno pustiť hudbu, ak ti to pomôže možno aj ísť za niekym a objať ho, to tiež pomáha upokojiť sa. A hlavne nezabudni robiť veľa vecí, ktoré máš rada, lebo to pomáha našej duši asi najviac ? Držím palce, aby to všetko dobre dopadlo.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk