Otázka
Lenka sa pýta:
Dňa 19.03.2021 o 23:23

Ahojte. Mám 18 a mám pocit, že som frigidná. Nepociťujem žiadnu sexuálnu túžbu a ani nemasturbujem, pretože to so mnou nič nerobí. Frajera som nemala nikdy lebo sa na to necítim a aj tak by som mu nedala čo by chcel. Pritom je o mňa záujem a ja chcem… len tie pocity alebo ako to nazvať nemám. No a nedávno som si uvedomila, že keď mi niekto príde pekný tak je to len esteticky a nie, že po ňom túžim. Ľudia pomoc…Ako je mi blbé o tom písať ale nemám sa komu zdôveriť tak píšem tu.Chcem byť normálna. Vopred ďakujem za odpovede

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 21.03.2021 o 17:05

Ahoj Lenka, úplne rozumiem, že ťa téma sexuality a intimity trápi a že je to niečo, čo sa v tomto veku prirodzene rieši. Chcela by som ťa však v prvom rade ubezpečiť, že je veľmi individuálne, aké sexuálne túžby človek pociťuje, či aké libido má. Celá naša spoločnosť je tak zvláštne nastavená, že ak človek nemá v “tom správnom” veku “to správne” množstvo sexu, nie je s ním niečo v poriadku. To však vôbec nie je pravda a to, či a s kým chceš mať sex alebo inak pohlavne žiť, je len a len tvoja individuálna vec. Pokiaľ to takto cítiš, nie je na tom vôbec nič zvláštne. Čo sa týka rozhodovania, s kým chceš mať sex – rovnako by som tomu nechala voľný priebeh. To, že si doteraz nikoho, kto by ťa priťahoval, ešte nestretla, je rovnako úplne normálne a ver, že jedného dňa to príde – možno sa len potrebuješ s niekým spojiť na istej hlbšej úrovni. Vôbec nezáleží na tom, či to napokon bude v 18, 19 alebo 25. Hlavné je, aby si v týchto vzťahoch išla vlastným tempom a rozhodovala sa sama, určite sa netreba nechať do ničoho zatlačiť. Držím palce.

Bahamas Tiger odpovedá:
Dňa 21.03.2021 o 12:33

Každý to aspoň raz skúsi už iba z tej zvedavosti že aké to je. Kto tvrdí že to nikdy neskúsil tak klame.

Ninka odpovedá:
Dňa 21.03.2021 o 12:14

Akože na svete je tolko vela žien,že nájdu sa určite aj také,ktoré to naozaj nikdy nerobili :D Alebo skúsili raz a vôbec to nerobia. Tak,ľudia su všelijakí :D Ak to robíš okej ak nie aj tak okej.

Bahamas Tiger odpovedá:
Dňa 21.03.2021 o 11:16

Lenka, Ninka každé dievča/žena aspoň raz skúsili masturbovať tomu neverím že by to nikdy neskúsili

Ninka odpovedá:
Dňa 21.03.2021 o 10:44

Ahoj :) Ja si osobne myslím,že len preto,že nepociťuješ žiadnu sexuálnu túžbu a nemasturbuješ ešte nemusí znamenať,že si frigidná.Nie si jediné dievča ktoré nemasturbuje a nehovorim ani,že je to zlé nerobiť to keď človek nemá potrebu. Pri tvojom probléme môže ísť o viac „riešení“ :) Možno si v živote ešte nestretla osobu ktorá by ťa fyzicky pritahovala.To vôbec neznamená,že ked sa to doteraz nestalo tak sa to nemôže stať neskôr. Myslím si,že ak by si takuto osobu našla,môže sa stať,že ta osoba by ta potom fyzicky pritahovala a možno že by sa v tebe prebudila aj taka ta sexualna túžba. Nechcem človeku určovať sexualitu ale existujú také dva pojmy. Nevravím,že to musíš byť ty :) ale ak mas zaujem mozes si ich pozrieť. Existuje pojem demisexualita kedy človek nepociťuje sexualnu príťažlivosť k ľuďom až kým sa s tým človekom dobre nespozná po citovej a emočnej stránke a nadviažu spolu tak dobré spojenie.Väčšniou človek ktory je demisexual sa nevyspí s niekym len tak a väčšinou má sex len s tým koho miluje. Potom je druhý pojem asexualita. Asexuála nepritahuje sexuálne nikto a nemajú túžbu mat s niekym sex ale su aj taky asexuali ktory ho obcas maju. To,že ich sexualne nepritahuju ludia však neznamená,že sa nedokážu zaľúbiť a že nedokážu mat vztah. Možno sa v týchto pojmoch nájdeš,možno nie. Možno sa nemusíš „onálepkovať“ žiadnym takýmto pojmom a si úplne normálna. Vieš čo,nabudúce ak bude mať niekto o teba záujem alebo ked si budes s niekym pisat tak skus dat tomu šancu. Už len to,ze sa ti esteticky paci je plus. Možno potrebuješ k fyzickej príťažlivosti viac ako len výzor. Možno potrebuješ človeka veľmi dobre spoznať. Vieš,možno si tu správnu osobu ešte nenasla. Nechcem ti písať,že sa tým netráp… lebo viem,že toto moc nepomôže a sama viem aké to je trápiť sa podobnými vecami ako sú tieto. Ak ťa to až tak veľmi trápi,že ti nestačí toto čo ti tu ludia napíšu,kludne sa zdôver niekomu s kym máš dobry vztah. Akoze nemyslim si,ze sa mas za čo hanbit je to úplne v pohode a myslím,ze by sa ti aj uľavilo. Ak to však nie je taký problém ktorym by si sa zaoberala v hlave 24/7 tak sa len skus nejak odreagovat aby si na to nejak zabudla a nemusela sa tým trápiť. Trosku zamestnaj hlavu. Bude to v poriadku :)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk