Otázka
anonym sa pýta:
Dňa 22.12.2021 o 16:22

dobry den. Zacnem asi takto, je tu jedno dievca, ktore sa mi paci mam ju rad a chcel by som s nou chodit. Pozname sa uz dlho a aj sme celkom priatelia ale ja proste neviem, ze co mam robit. Lebo mam taky pocit, ze ja sa jej velmi nepacim a preto si nechcem pokazit aspon ten vztah co uz mame tym, ze jej poviem co k nej citim. Avsak na druhu stranu si nemyslim, ze mi staci byt s nou len kamarat. Nie je nejaky sposob ako by som sa jej mohol zapacit alebo take nieco. Dakujem za odpoved

Odpovede
anonym odpovedá:
Dňa 23.12.2021 o 17:05

a ak sa mozem opytat tak ako to mam opatrne naznacit?

Rovesnícka poradkyňa, Saška odpovedá:
Dňa 22.12.2021 o 23:01

Ahoj, ďakujem, že si sa s týmto problémom zdôveril v rovesníckej poradni. Kľúčom k zdravému vzťahu (aj keď len kamarátskemu) je komunikácia. Ako si už sám spomenul, cítiš k tomuto dievčaťu niečo viac a keď jej o tom nepovieš, pravdepodobne sa tvoje city nezmenia. Skús jej to opatrne naznačiť a opýtať sa jej, aký má názor. Hlavne buď úprimný a uvidíš, možno budeš prekvapený, že to cíti rovnako. Nemyslim si, že by to Vaše priateľstvo malo pokaziť, samozrejme ak na ňu nebudeš tlačiť. Držím Ti palce, nech to pre Teba dopadne čo najlepšie.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk