Otázka
Anonym sa pýta:
Dňa 13.01.2023 o 17:50

Čo by ste robili keby sa pohadate so svojou kamoškou a viete že mala z časti pravdu ale aj ja som mala z časti pravdu?

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa Naťka odpovedá:
Dňa 13.01.2023 o 19:45

Ahoj. Ďakujem že si napísala do rovesníckej poradne. Priateľstvo je pakt ktorý je dlhodobý. Aj keď sa hádate, viete že to pomynie. Je dobre ak si prizná človek vinu. Nie je to znak slabosti, je to znak pokory. Znak toho že sa chceš uzmieriť, hádku hodiť za hlavu a napredovať. Každý máme svoje zmýšľanie a svoju “hlavu”. Názor ktorý mám ja nemusí byť totožný s tvojím. Avšak slová sú kľúčom ku všetkému. S kamarátkou by ste mohli nájsť spoločnú reč a nejako kompromisne túto situáciu uzavrieť. Ak sa máte rady je dôležité to prekonať a napredovať. Veď predsa dobrí kamaráti sa hľadajú ťažko. Nedopustite aby ste sa pohádali na hlúposti a celé roky to ľutovali. Dúfam že Ti moja rada bude užitočná.

Rovesnícka poradkyňa Saška odpovedá:
Dňa 13.01.2023 o 19:37

Ahoj, ďakujem, že si napísala práve do rovesníckej poradne. Je super, že si si uvedomila, že v hádke s kamarátkou ste mali každá z časti pravdu a že to chceš riešiť. Najlepšie je sa otvorene porozprávať. Skús začať napríklad tým, že vyjadríš, že Ti je ľúto, že ste sa pohádali a uznáš jej pravdu. Ďalej samozrejme môžeš povedať svoj názor a pokúsiť sa jej to vysvetliť. Ideálne sa porozprávať bez zbytočných emócií. Je hlúposť zahodiť kamarátstvo pre jednu hádku. Držím Ti palce, aby sa Vám to podarilo vyriešiť.

Elizabeth odpovedá:
Dňa 13.01.2023 o 18:18

Ja by som si to vysvetlila s ňou v kľude jej povedala svoj názor a zároveň povedala že aj ona mala sčasti pravdu. Treba si to vysvetliť patrí to ku kamarátstvu

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk