Otázka
Silvi sa pýta:
Dňa 09.02.2023 o 20:33

Čaute… Viem, že nie ste lekári, no chcem sa spýtať. Snažila som sa schudnúť a tak som hladovala a extrémne cvičila. Bolo to len včera. V noci mi bolo strašne zle od žalúdka a sľúbila som si, že už budem jesť normálne. Dnes som sa už najedla no stále sa necítim úplne dobre, napr. ťažko sa mi chodí. Mám strach, že som si nejako ublížila… Môže to byť dôsledok toho hladovania a cvičenia? A vymizne to, keď začnem normálne jesť?

Odpovede
Saška Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 10.02.2023 o 18:54

Ahoj Silvi, ďakujem, že si sa zdôverila práve v rovesníckej poradni. To, čo opisuješ môže naznačovať tzv. PPP – poruchy príjmu potravy. Podľa toho čo píšeš, predpokladám, že máš s takouto situáciou už skúsenosť. Je super, že si si uvedomila, že to pre Teba nie je dobré a chceš to zmeniť, to je prvým krokom k úspechu. Chápem, že máš aktuálne strach o svoje zdravie. Pozoruj, či sa Ti stav náhodou nezhoršuje a ak sa Ti ani nezlepší, určite choď za rodičmi. Poruchy príjmu potravy sú náročným problémom a nie je dobré, aby na nich bol človek sám. Neboj sa kontaktovať odborníkov – psychológa, školského psychológa alebo aspoň rodičov, učiteľov či kamarátov. Určite sa môžeš ozvať aj tu, na Linku Detskej Dôvery – napríklad prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Veľmi Ti držím palce, zvládneš to!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk