Otázka
Tomáš sa pýta:
Dňa 09.02.2023 o 20:34

Ahojte, veľmi ma trápi osamelosť. Nedokážem si nájsť blízkych ľudí. Skúšal som toho veľa, zoznamky, športy, školu, krúžky, facebook, fóra, spoločenstvá, skupiny. Nikde sa mi nepodarilo nájsť si kamarátov. Mám pocit, že zomriem od osamelosti.

Odpovede
Naťka Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 10.02.2023 o 17:36

Ahoj Tomáš.

Ďakujem že si sa obrátil na rovesnícku poradňu. Chápem že nájsť si priateľov je zložité. Vidím však že si sa o to pokúšal všelijakými spôsobmi a veľmo ma to teší že sa túto situáciu snažíš riešiť. Niektorí ľudia sú však introverti a majú radi malý okruh priateľov a rodiny. Je to úplne v poriadku. Stačí ti jeden dobrý priateľ ako 10 falošných. Ak nie si introvert a kamarátov chceš, je dôležité najprv určit svoju hodnotu. Nemusíš si hladať kamarátov len z nutnosti. Ak však máš problém nájsť si ich, vyskúšaj iné formy. Napadajú mi počítačové hry alebo fitness centrum. Alebo nejaký krúžok či už jazykový alebo športový a podobne. Ak si nenašiel kamarátov ani tam, vyskúšaj rodinu. Aj v rodine si môžeš nájsť priateľov, bratrancov a sesternice. Ja som si našla priateľov hlavne v rodine, spolužiakoch a susedoch. Skús aj takúto formu. Ak by sa ti to nepodarilo skús nejaké domáce zvieratko, aj jemu sa môžeš “vykecať”. P.S: Moji dvaja čierni kocúrikovia mi naslúchajú stále, a neodporujú.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk