Otázka
Evka sa pýta:
Dňa 09.02.2023 o 20:35

Už dlho si píšem s jedným chalanom a teraz sa chce so mnou stretnúť. Chcem sa s ním aj ja stretnúť, ale kamarátka ma odhovára. Bojí sa, že by sa mi mohlo niečo stať. Poradí mi tu niekto, čo mám urobiť?

Odpovede
Viks odpovedá:
Dňa 12.02.2023 o 16:08

Ahoj Eva choď do toho kľudne si zo sebou niekoho zober aby si si bola viac istá

Naťka Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 10.02.2023 o 17:40

Ahoj Evi.

Ďakujem že si sa obrátila na našu rovesnícku poradňu. Taktiež som bola v tvojej situácii. Stretla som sa už s viacerými chalanmi, sadli sme si na kávičku pokecali a všetko prebehlo v poriadku. Ak sa chceš však poistiť je fajn ísť niekde na frekventované miesto napr. kaviareň. Ak si s týmto chlapcom rozumiete nevidím v tom najmenší problém. Avšak rodine alebo niekomu z kamarátov povedz kam ideš, s kým, v akom čase a na ako dlho. Je fajn byť ostražitá. Verím v pozitívne stretnutie a dobrú náladu.

Milka odpovedá:
Dňa 10.02.2023 o 10:42

Čauko Evka, podľa mňa ti tvoja kamoška chce dobre, chráni ťa, pretože ho veľmi dobre nepoznáš, mohol by ti hoc čo spraviť. Ak veľmi chceš sa s ním spoznať osobne, tak choď ale zober so sebou niekoho alebo choď s ním niekam medzi ľudí. Dúfam, že to bude dobrý chalan a že ti to s ním vyjde.

Viki odpovedá:
Dňa 10.02.2023 o 10:01

Ahoj Evka, myslím, že je na mieste, že sa o teba kamarátka bojí a rozumiem, že sa s tým chlapcom chceš stretnúť. Mysli na to, že toho človeka osobne nepoznáš. Navrhovala by som, aby si so sebou na stretnutie vzala nejakú kamarátku (možno práve tú, ktorá sa o teba tak bojí). Skús dať tomu chlapcovi vedieť, že si opatrná a navrhni miesto stretnutia ty. Vyber napríklad nejakú peknú kaviareň alebo nákupné stredisko kde to dobre poznáš. Najlepšie by bolo, ak by si dala aj rodičom vedieť, kam ideš a s kým budeš. Určite nechoď sama na prvé stretnutie s niekým, koho nepoznáš.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk