Otázka
Róbert sa pýta:
Dňa 26.02.2023 o 09:51

Zdravím, už je to vyše roka čo som spoznal jedno dievča cez soc. siete, píšeme si dosť často. Lenže problém je v tom, že ja som chcel náš vzťah (áno vzťah lebo aj ona mne aj ja jej som vyznal čo k sebe cítime a že je to vzájomné a sú tam aj sympatie) posunúť daľej. Navrhoval som stretnutie ale to stále odmieta, skúšal som či by sme si mohli zavolať a aspoň sa porozprávať taktiež bez úspechu. Viem o jej ťažkej situácii ktorú mala a aj má a chcel som jej veľmi pomôcť, je slobodná mamička. Bol by som veľmi rád za rady, lebo netuším že čo mám už robiť ako ju viac spoznať, ako sa stretnúť. Lebo ja ju milujem. Ďakujem

Odpovede
Lenka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 27.02.2023 o 18:58

Ahoj Róbert, som rada ,že si sa rozhodol obrátiť na Rovesnícku poradňu. Vytvoriť si vzťah cez sociálnu sieť je vec, ktorá so sebou nesie aj určité riziká, no napriek tomu si tomu dal šancu. Píšeš, že ona je slobodná mamička a má ťažkú situáciu. V tomto prípade nie je váš vzťah len o vás dvoch. V jej živote hraje najdôležitejšiu úlohu jej dieťa. Vpustiť si niekoho do života, pre ňu znamená, vpustiť niekoho aj do života svojho dieťaťa. Je to veľmi veľká zodpovednosť v živote každej matky. Preto ak odmieta stretnutie, tak si možno nie je úplne istá, že je to práve teraz vhodné pre jej dieťa. Poradili ti tu, aby si jednoducho šiel za ňou. Nemyslím si, že je to dobrá voľba a mohol by si tým narobiť viac škody ako úžitku. Najskôr však musíš porozmýšľať na tým, či si pripravený prijať do svojho života dieťa, so všetkým radosťami ale aj starosťami a zodpovednosťou ktoré prináša. Ak ju naozaj miluješ, vytrvaj. Ukáž jej, že chceš mať vo svojom živote nielen ju ale aj jej dieťa. Prajem Ti, aby sa Tvoje prianie stretnúť sa s ňou, čo najskôr naplnilo.

lllllol odpovedá:
Dňa 27.02.2023 o 10:29

zisti de byva a chod za nou

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk