Otázka
Septimex sa pýta:
Dňa 01.04.2023 o 14:48

Zdravím, už pár dní som sa pokúšal pripojiť na online chat ale bezúspešne tak som sa rozhodol vyskúšať sem napísať.
Na úvod som vodič a často cestujem z môjho mesta pomaly každý deň. Tento problém sa netýka priamo mňa ale jedného dievča, ktoré už dlhšiu dobu vídavám na železničnej stanici v mojom meste keď prechádzam okolo počas šoférovania.
Je to mladé dievča, je rómka – veľmi často ju vidím na tej stanici, často tam žobre a pýta si od ľudí na jedlo. Už som ju videl že aj akoby ,,ponúkala,, svoje telo nechcem to takto povedať ale niečo takého.
Nedalo mi to tak som sa jej prihovoril, a mali sme dlhší rozhovor a má to doma ťažké, rodičia ju bijú a nútia chodiť žobrať a získavať peniaze, má aj dosť modriny a jazvy po tele a je aj dosť zanedbávaná hlavne hygiena. Je z rómskej osady poblíž môjho mesta.
Ja som jej už kúpil pár krát jedlo, nejaké hygienické veci a tak ale chcel by som sa poradiť tuto že čo dalej, či viem s tým niečo robiť. Lebo je mi ju lúto že takto trpí a nemôže za to
Ďakujem za každé rady

S pozdravom, Septimex

Odpovede
Lenka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 03.04.2023 o 19:30

Dobrý deň Septimex, ďakujem za Vašu správu. Váš záujem a snahu pomôcť slečna určite uvítala, ale ako človek zvonku máte len málo možností. Najvhodnejšou asi by bolo podať oznámenie na ÚPSVaR, oddelenie Sociálnoprávnej ochrany (SPO) detí a sociálnej kurately vo vašom meste, ktoré môžete podať aj anonymne. Bližšie informácie a kontakty nájdete na webových stránkach ÚPSVaR. Sociálni pracovníci na oddelení SPO sa Vašim podnetom budú zaoberať a urobia všetky potrebné kroky. Ďakujem za Váš záujem danú situáciu riešiť a prajem všetko dobré.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk