Otázka
Elizabeth sa pýta:
Dňa 18.04.2023 o 18:35

Ahojte chcem sa spýtať čo mám robiť. Moja učiteľka tanca vybavila festival v Taliansku no moji rodičia ma tam nechcú pustiť. Už som sa s tým celkom zmierila, no v piatok ma uč. poprosila či by som prišla v utorok, myslela som si že kvôli Parchovanskému čardášu keďže ten chlapec s ktorým to tancujem chodí len v utorok.No mýlila som sa. Zistila som že vlastne nahrádzam jednu moju kamarátku ktorá je chorá (ozn.S). Tá kamarátka je dočasne chorá no p.uč je presvedčená že do piatka vyzdravie.Vtedy idú na festival. A Tak som tancovala iný tanec s inou babou. TAncovali sme ho 2 krát. 1 krát som sa viac krát pomýlila, ale tá baba jednoducho to robí inak. Minulý rok keď som to tancovala bola som na pravej strane do dnes som sa dostala na ľavú takže som mala robiť všetko od opačnej nohy. Bola ku mne nepríjemná. S. Ani neposielam úlohy zo školy keď mali vystúpenie. LEBO P.UČ Im dala 3 vystúpení ako cvičné ?. No dnes si so mňa spravila takzvaného otroka. Jednoducho ja to tancovať nebudem a Bodka.Sama som sa s tým musela zmieriť že tam nepôjdem. Nemám chuť to tancovať s celej skupiny tam nejdem len ja. Cítim sa byť odstrčená. Poraďte mi čo mám robiť ????

Odpovede
Sima, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 19.04.2023 o 18:48

Ahoj Elizabeth, som rada, že si sa na nás s tvojím problémom obrátila.Určite to nie je jednoduché, keď nemôžeš ísť do Talianska a navyše sa k tebe pani učiteľka nespráva fér. V tomto prípade je veľmi dôležité si to s ňou vykomunikovať. Možno si neuvedomuje, že ti týmto celým krivdí a ak jej povieš o svojich pocitoch a vysvetlíš jej, že ťa nebaví takto tancovať, snáď si uvedomí, ako ti krivdí. Len dávaj pozor, aby si jej to podala s rešpektom, ale predsa dosť asertívne na to, aby pochopila, ako sa ohľadom toho cítiš. Nezabúdaj: dobrá komunikácia je často kľúčom k rozuzleniu problémov! Preto ti držím palce, zvládneš to.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk