Otázka
Hanblivý sa pýta:
Dňa 27.05.2023 o 17:14

Dobrý deň, neviem či to tu patrí ale mám 14 rokov a ochlpenie skoro nikde. Ani tam dole ani na nohách či pod pazuchami. Dostávam za to šikanu že som malé dieta bez puberty. Neviete mi niekdo pomôcť a povedať prečo sa mi to deje?

Odpovede
Lea odpovedá:
Dňa 25.06.2023 o 20:00

Ahoj, ja mám viacero chlapčenských kamarátov, ktorí sa na viacerých miestach holia: pazuchy, nohy, dokonca chrbát alebo hruď. Aj ja ako viacero dievčat preferujem na svojom frajerovi, keď má napríklad oholené pazuchy. Mať menej ochlpenia nemusí byť nevýhoda ;)

Dano, rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 28.05.2023 o 21:58

Ahoj, som rád, že si sa rozhodol zveriť so svojím problémom. Každý z nás je iný. Vyzeráme inak, máme rôzne vlastnosti, ale taktiež máme každý aj inak pokombinovanú genetiku. Rovnako niektorí z nás dospejú a začnú si uvedomovať veci a súvislosti skôr, niektorí neskôr. Niektoré deti v mladšom veku vnímajú inakosť alebo rozlišnosť ako niečo zlé, a preto to zvyknú odsudzovať, no neuvedomujú si, že to niekomu môže ublížiť. Preto, ak Ti ubližujú slovami, skús to ignorovať, poprípade im aj narovinu povedať, že Ti to prekáža a nechceš, aby to naďalej robili. Na druhú stranu, ak už to vážne nezvládaš alebo Ti ubližujú aj telesne, tak sa s tým zver rodičom alebo pani učiteľke, ktorá to pochopí. Ak sa aj hanbíš, nevadí. Skús to prekonať a mysli na to, že je jednoduchšie vyriešiť problém, ak nie si sám. Preto Ti aj držím palce a mysli na to, že nikdy v tom nie si sám!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk