Otázka
Kika sa pýta:
Dňa 26.09.2023 o 13:25

Ahojte, pred chvíľou som nastúpila na vysokú školu vo Viedni a je to úplne iné ako som si predstavovala… Mám za sebou pomerne ťažké obdobie a dúfala som, že si na novej škole nájdem veľa nových kamarátov a začnem nový život… Ale – motyka akosi nevystrelila, mám pocit, že s novými spolužiakmi si až tak nerozumiem a nie som im sympatická… Vravela som si, že tak teda budem ja tá aktívna, ale už ma unavuje stále všetkých oslovovať a pritom nikam nepatriť, mám pocit, že som si stále nenašla žiadnych kamarátov a všetky voľné chvíle trávim sama na novom byte a cítim sa hrozne a úzkostlivo. Želala by som si aby sa aj o mňa niekto občas zaujímal. Prosím poraďte mi čo robiť, alebo ak ste začínali nový život v inom meste alebo krajine, ako to prebiehalo, ako ste si našli nové známosti?

Odpovede
P odpovedá:
Dňa 27.11.2023 o 12:31

Ahoj, Ďakujem, že si sa mi zdôverila so svojim problémom, je to statočné. Myslím si, že by si sa mohla skúsiť socializovaný vo svojom voľnom čase aj mimo školy. Môžeš sa zapojiť do mimoškolských voľnočasových aktivít, ak máš nejaké hobby, skus ho nájsť vo Viedni a hlavne to nesíl, lebo je iba September. Taktiež sa môžeš prihovoriť aj ľudom mimo tvojej triedy, napríklad prostredníctvom krúžkov v rámci školy. Držím ti palce a verím, že to zvládneš! :)

Mimi, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 28.09.2023 o 14:59

Ahoj Kika, ďakujeme, že si nám napísala do rovesníckej poradne. Chápem, že momentálne prežívaš náročné obdobie. Príchod na novú školu je vždy náročný, o to viac, že študuješ v zahraničí. Tvoje pocity sú úplne adekvátne, lebo každý potrebuje vo svojom okolí nikekoho komu dôveruje. Aj keď je to pre teba veľmi náročné, dala by som tomu ešte čas, lebo školský rok je ešte len na začiatku a ešte sa to môže vyvinúť pozitívne. No možno by si mohla skúsiť vytvárať si vzťahy mimo tvojej školy. Mohla by si sa napríklad prihlásiť na nejaký krúžok, kde by si spoznala ľudí so spoločnými záujmami. Určite ostaň sama sebou, lebo aj keď po nejakom čase, nájdeš si niekoho s kým si budeš rozumieť a budete mať rovnaké záujmy. Ak by si chcela môžeš kontaktovať aj našu linku detskej dôvery prostredníctvom telefónu 0907 401 749, skypu ( linkadeti ) alebo chatu. Veľmi ti držím palce v riešení tejto situácie a verím, že sa čoskoro budeš mať lepšie.

Ariadna30 odpovedá:
Dňa 27.09.2023 o 16:52

Ake mas zaluby? Skus zistit kde v okoli sa im mozes venovat. Budu tam urcite aj ini ludia co ich to bavi tak skor najdete spolocnu rec. A na vyske sa to nejako postupne samo spravi. Niekedy nam do zivota vstupia stastne nahody ked to uz ani necakame:)

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 27.09.2023 o 13:01

Ahoj kika? si úžasná ako sa snažíš ja pojdem na strednú a tiež sa bojím aké to bude ale vždy to je na začiatku ťažké ale ja verím že si nájdeš pravých priateľov a že budeš šťastná každé dievča je niečím výnimočne a ľudia si to uvedomia a ver mi že to príde ❤️

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk