Otázka
Paťka sa pýta:
Dňa 23.10.2023 o 18:15

Ahojte, volám sa Paťka. Trápi ma moja váha. Mám nadváhu už niekoľko rokov a neviem čo s tým. Diéty mi nepomáhajú a kvôli tomu nemám ani veľa kamarátov. Viete mi dať nejaké rady? Ďakujem. Paťka

Odpovede
Miška, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.10.2023 o 19:17

Ahoj Paťka, som rada, že si sa odvážila napísať nám. Ďakujem ti, že si sa s nami chcela podeliť o svoje problémy. Nie všetky diéty sú však zdravé pre tvoj organizmus, nemuseli by ti pomôcť. Mohla by si sa obrátiť napr. na výživového poradcu, ktorý by ti pomohol nájsť vhodné riešenie danej situácie, bez toho, aby ti to škodilo. To o čom píšeš, by si mohla robiť najmä kvôli sebe, nie kvôli ostatným. Záleží len na tom, ako sa cítiš ty. Ak máš obavy týkajúce sa toho, že nemáš kamarátov kvôli svojej nadváhe, je dôležité pochopiť, že priateľstvá by sa nemali zakladať na fyzickom vzhľade. Skutoční priatelia by ťa mali prijať a podporovať takú aká si, bez ohľadu na tvoju váhu. Nikdy nie je neskoro začať. Dôležité je, že sa rozhodla začať teraz. Držím Ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk